The Great Swinnish Warmachine and Hordes Tournament

  • Datum: 2013-04-13 - 2013-04-14
  • Plats: Stockholm
  • Länk: Klicka här
  • Format: 42p, SR2012, 2 listor, Karaktärsrestriktioner, Deathclock, målningskrav
Plats Namn Alias Förening Stad Fraktion Poäng
1 Christoffer Wedding Christoffer W GAST Göteborg 21250 mer info »
2 Andreas Holm Warholm DMF Lund 14167 mer info »
3 Tero Serkijärvi prkl Finland 10625 mer info »
4 Gustav Linderup Jesyce SKROT Stockholm 8500 mer info »
5 Tue Höjbjerg Tue HFF Halmstad 7083 mer info »
6 Olli Reunanen Finland 6071 mer info »
7 Magnus Matz Tyskland 5313 mer info »
8 Gard Andresen 2D6 Norge 4722 mer info »
9 Adam Albiin HG SKROT Stockholm 4250 mer info »
10 Ola Segerberg Falkman Västerås Wargaming Västerås 3864 mer info »
11 Sami Suikki Finland 3542 mer info »
12 Jaromir Skirmuntt Polen 3269 mer info »
13 Tobias Olsson the godfather SF Lagus Lilla Edet 3036 mer info »
14 David Gustafsson theWatchman LBK Linköping 2833 mer info »
15 Leif Barleben Norge 2656 mer info »
16 Johan Persson Johan Persson TOK Halmstad 2500 mer info »
17 Mikke Ketola Finland 2361 mer info »
18 Anders Holm ArneB DMF Lund 2237 mer info »
19 Nicke Martinsson Cursed HFF Halmstad 2125 mer info »
20 Christian Nordin Kryddan DMF Lund 2024 mer info »
21 Joakim Rapp Jocke Rapp GAST Göteborg 1932 mer info »
22 Oscar Oelrich eOscar Uppsala 1848 mer info »
23 Fredrik Söderman Sockerplast Umeå 1771 mer info »
24 Terje Boye Finland 1700 mer info »
25 Pär-Ola Nilsson Pjaerolaf DMF Lund 1635 mer info »
26 Gergely Gati Polen 1574 mer info »
27 Eetu Jokinen Finland 1518 mer info »
28 John Tapper John Stockholm 1466 mer info »
29 Hermanni Raatervara Finland 1417 mer info »
30 Piotr Palacz Polen 1371 mer info »
31 Botond Gati Ungern 1328 mer info »
32 Henrik Eriksson Superrunes Uppsala 1288 mer info »
33 Christian Vestöl Norge 1250 mer info »
34 Jan Ozdarski Polen 1214 mer info »
35 Daniel Tönnberg DanielT Norrköping 1181 mer info »
36 Christian Tellefsen Norge 1149 mer info »
37 Stefan Benediktsson Island Västerås Wargaming Västerås 1118 mer info »
38 Denis Korzun Avessalom Göteborg 1090 mer info »
39 Mikael Carlsson Mork Stockholm 1063 mer info »
40 Juho Auer Finland 1037 mer info »
41 Pär Ardin speedfreek GAST Göteborg 1012 mer info »
42 Oskari Backman Finland 988 mer info »
43 Tatu Purhonen Finland 966 mer info »
44 Kristoffer Håkansson Kristoffer Håkansson DMF Lund 944 mer info »
45 Lars Nygren Blueskin Stockholm 924 mer info »
46 Henrik-Pekka Henttonen Finland 904 mer info »
47 Norbert Brunnhuber Norbert Cross Gaming Club England 885 mer info »
48 Niclas Ledin Warpstoned Umeå 867 mer info »
49 Marcus Eriksson Prins Termos Umeå 850 mer info »
50 Tobias Levay Burman Sherlock Västerås Wargaming Västerås 833 mer info »
51 Hugo Svanborg Charmant SKROT Stockholm 817 mer info »
52 Johan Ridell Oneeyedpainter Malmö 802 mer info »
53 Tommy Höijer SKROT Stockholm 787 mer info »
54 Robin Ottoson Stockholm 773 mer info »
55 Alexander Jegendal Greenlock Stockholm 759 mer info »
56 Dave Munro AlmightyFishtank Uppsala 746 mer info »
57 Erik Abrahamsson 733 mer info »
58 Emilio Miranda Muffin SKROT Stockholm 720 mer info »
59 Benjamin Hyvönen Bebben FUSK Umeå 708 mer info »
60 André Sydow Stockholm 697 mer info »
61 Jan Müller Stockholm 685 mer info »
62 Adam Thiede Adama16 Västerås Wargaming Västerås 675 mer info »
63 Eva-Maria Treml Umeå 664 mer info »
64 Björn Hedberg Benknäckar Björn Stockholm 654 mer info »
65 Arvid Österlund Penguin Västerås Wargaming Västerås 644 mer info »