Aktuellt datum och tid: 22 aug 2018, 04:56



Ny tråd Svara på tråd  [ 6 inlägg ] 
Författare Meddelande
 Inläggsrubrik: Unispels sommarcup 2018 – Lottnings- och resultattråd
InläggPostat: 18 jun 2018, 20:16 
Offline
Mercenary

Blev medlem: 02 sep 2015, 05:20
Inlägg: 143
Fraktion: Cygnar
Namn: Hugo Nordland
Stad: Lund
Försök undvika att svara för mycket i denna tråd och använd helst originaltråden för Unispels sommarcup för frågor. Tanken är att denna tråd ska kunna hållas ganska ren. :)

Gruppernas sammansättning:

A
Andreas Holm
Robin Nordström
Carl Monke
Axel Rydén

B
Morgan Åkesson
Henrik Oscarsson
Mattias Nilsson
Johan Ljungström

C
Jeppa Resmark
Johan Sånesson
Simon Wessel
Dick Weimer

D
Hugo Nordland
Per Stening
Daniel Connock
Johan Strand
Arvid Nordland


Spelschema enligt följande:
(Som tidigare nämnts går det bra att byta tid och plats i samråd med motståndare)
OBS! Ordningsföljden av scenarion kan se lite ologisk ut, men i pusslandet för att gå så många som möjligt till mötes behövde jag blanda matcher från olika omgångar.

19 juni
Morgan Åkesson – Henrik Oscarsson (Spread the Net)
Mattias Nilsson – Johan Ljungström (Spread the Net)
Robin Nordström – Carl Monke (Standoff)
Hugo Nordland – Arvid Nordland (Breakdown)

26 juni
Simon Wessel – Dick Weimer (Spread the Net)
Johan Strand – Daniel Connock (Spread the Net)
Hugo Nordland – Per Stening (Spread the Net)
Jeppa Resmark – Johan Sånesson (Spread the Net)

3 juli
Andreas Holm – Carl Monke (Breakdown)
Robin Nordström – Axel Rydén (Breakdown)
Morgan Åkesson – Mattias Nilsson (Breakdown)
Henrik Oscarsson – Johan Ljungström (Breakdown)
Per Stening – Johan Strand (Breakdown)

10 juli
Jeppa Resmark – Simon Wessel (Breakdown)
Johan Sånesson – Dick Weimer (Breakdown)
Andreas Holm – Robin Nordström (Spread the Net)
Daniel Connock – Arvid Nordland (The Pit)
Johan Strand – Hugo Nordland (The Pit)


17 juli
Andreas Holm – Axel Rydén (Standoff)
Morgan Åkesson – Johan Ljungström (Standoff)
Henrik Oscarsson – Mattias Nilsson (Standoff)
Daniel Connock – Hugo Nordland (Standoff)
Arvid Nordland – Per Stening (Standoff)

24 juli
Jeppa Resmark – Dick Weimer (Standoff)
Johan Sånesson – Simon Wessel (Standoff)
Per Stening – Daniel Connock (Recon)
Johan Strand – Arvid Nordland (Recon)
Carl Monke – Axel Rydén (Spread the Net)

31 juli
Kvartsfinaler

7 augusti
Semifinaler

14 augusti
Final
Match om tredjepris


Upp
 Profil  
Svara med citat  
 Inläggsrubrik: Re: Unispels sommarcup 2018 – Lottnings- och resultattråd
InläggPostat: 19 jun 2018, 20:54 
Offline
Mercenary

Blev medlem: 02 sep 2015, 05:20
Inlägg: 143
Fraktion: Cygnar
Namn: Hugo Nordland
Stad: Lund
Resultat

Grupp A:

Robin Nordström vann mot Carl Monke.
Robin: 0 cp, 20 kp. Lista: Butcher
Monke: 1 cp, 11 kp. Lista: Feora

Axel Rydén vann mot Robin Nordström
Axel: 8 cp, 100 kp. Lista: Una2
Robin: 2 cp, 63 kp. Lista: Vlad1

Andreas Holm vann mot Carl Monke
Andreas: 5 cp, 114 kp. Lista: Denny2
Monke: 0 cp, 49 kp. Lista: Thyra

Andreas Holm vann mot Robin Nordström
Andreas: 5 cp, 24 kp. Lista: Denny2
Robin: 0 cp, 33 kp. Lista: Butcher3

Axel Rydén vann mot Andreas Holm
Axel: 2 cp, 6 kp. Lista: Una2
Andreas: 4 cp, 100 kp. Lista: Skarre3

Matchen mellan Axel Rydén och Carl Monke utgår.
I och med regeln om inbördes mötenkan den inte förändra ställningen för gruppettan och grupptvåan.

Grupp B:

Henrik Oscarsson vann mot Morgan Åkesson
Henrik: 0 cp, 16 kp. Lista: Hexeris2
Morgan: 0 cp, 0 kp. Lista: Venethrax

Mattias Nilsson vann mot Henrik Oscarsson
Mattias: 3 cp, 74 kp. Lista: Denny1
Henrik: 2 cp, 65 kp. Lista: Zaadesh2

Morgan vann mot Mattias Nilsson
Morgan: 0 cp, 10 kp.
Mattias: 0 cp, 0 kp.

Grupp C:

Johan Sånesson vann mot Simon Wessel.
Johan: 5 cp, 0 kp. Lista: Ragnor
Simon: 1 cp, 0 kp. Lista: Butcher3

Dick Weimer vann mot Simon Wessel
Dick: 6 cp, 44 kp. Lista: Gaspy3
Simon: 1 cp, 40 kp. Lista: Butcher3

Jeppa Resmark vann mot Johan Sånesson
Jeppa: 12 cp, 120. Lista: Caine1
Johan: 10cp, 82. Lista: Grim

Johan Sånesson vann mot Dick Weimer
Johan: 0 cp, 43 kp. Lista: Grim
Dick: 0 cp, 10 kp. Lista: Gaspy3

Jeppa Resmark vann mot Dick Weimer
Jeppa: 10 cp, 120 kp. Lista: Darius
Dick: 5 cp, 41 kp. Lista: Gaspy3

Jeppa Resmark vann mot Simon Wessel
Jeppa: 5 cp, 105 kp. Lista: Caine1
Simon: 0 cp, 22 kp. Lista: Butcher3


Grupp D:

Arvid Nordland vann mot Hugo Nordland.
Arvid: 2 cp, 76 kp. Lista: Denny2.
Hugo: 2 cp, 31 kp. Lista: Ossrum.

Daniel Connock vann mot Johan Strand
Daniel: 9 cp, 69 kp. Lista: Iron Mother
Johan: 4 cp, 46 kp. Lista: Karchev

Hugo Nordland vann mot Per Stening
Hugo: 5 cp, 53 kp. Lista: Ossrum
Per: 0 cp, 57 kp. Lista: Dreamer

Arvid Nordland vann mot Daniel Connock
Arvid: 6 cp, 50 kp. Lista: Denny2
Daniel: 2 cp, 50 kp. Lista: Iron Mother

Johan Strand vann mot Hugo Nordland
Johan: 1 cp, 28 kp. Lista: Karchev
Hugo: 5 cp, 47 kp. Lista: Ossrum

Hugo Nordland vann mot Daniel Connock
Hugo: 1 cp, 20 kp. Lista: Magnus2
Daniel: 5 cp, 47 kp. Lista: Iron Mother

Arvid Nordland vann mot Per Stening
Arvid: 8 cp, 52 kp. Lista: Denny3
Per: 3 cp, 38 kp. Lista: Old Witch3

Per Stening vann mot Johan Strand
Per: 1 cp, 30 kp. Lista:
Johan: 3 cp, 16 kp. Lista:

Per Stening vann på W/O mot Daniel Connock
Per: 5 cp
Daniel: 0 cp

Ställning

(namn - vinster - cp - kp)
kom ihåg att man max kan tillgodoräkna 5 cp per match.

Grupp A

1. Axel Rydén - 2 - 7 - 106
2. Andreas Holm - 2 - 14 - 238
3. Robin Nordström - 1 - 2 - 126
4. Carl Monke - 0 - 1 - 60

Grupp B
1. Mattias Nilsson - 1 - 3 - 74
2. Henrik Oscarsson - 1 - 2 - 81
3. Morgan Åkesson - 1 - 0 - 10

Grupp C
2. Jeppa Resmark - 3 - 15 - 345
1. Johan Sånesson - 2 - 10 - 125
3. Dick Weimer - 1 - 10 - 95
4. Simon Wessel - 0 - 2 - 62

Grupp D
1. Arvid Nordland - 3 - 12 - 178
2. Hugo Nordland - 2 - 13 - 151
3. Per Stening - 2 - 9 - 125
4. Daniel Connock - 1 - 12 - 166
5. Johan Strand - 1 - 8 - 90


Upp
 Profil  
Svara med citat  
 Inläggsrubrik: Re: Unispels sommarcup 2018 – Lottnings- och resultattråd
InläggPostat: 05 aug 2018, 17:14 
Offline
Mercenary

Blev medlem: 02 sep 2015, 05:20
Inlägg: 143
Fraktion: Cygnar
Namn: Hugo Nordland
Stad: Lund
Dessvärre hann vi inte fixa någon stream den här gången (barn kom ivägen). Men kvartsfinalerna är lottade enligt följande.

Jeppa vs Henrik
Mattias vs Holm
Axel vs Hugo
Arvid vs Såne

Scenario: Invasion (OBS! Steamroller 2018)

Kvartsfinalerna ska vara spelade innan Battle at Lund.


Upp
 Profil  
Svara med citat  
 Inläggsrubrik: Re: Unispels sommarcup 2018 – Lottnings- och resultattråd
InläggPostat: 18 aug 2018, 18:24 
Offline
Mercenary

Blev medlem: 02 sep 2015, 05:20
Inlägg: 143
Fraktion: Cygnar
Namn: Hugo Nordland
Stad: Lund
Semifinalerna är nu lottade:

Henrke vs Hugo
Såne vs Mattias

Matcherna ska spelas inom två veckor.


Upp
 Profil  
Svara med citat  
 Inläggsrubrik: Re: Unispels sommarcup 2018 – Lottnings- och resultattråd
InläggPostat: 20 aug 2018, 05:35 
Offline
Heavy Warbeast
Användarvisningsbild

Blev medlem: 13 sep 2011, 06:27
Inlägg: 1328
Fraktion: Retribution of Scyrah
Namn: Henrik
Stad: Lomma
Scenario?


Upp
 Profil  
Svara med citat  
 Inläggsrubrik: Re: Unispels sommarcup 2018 – Lottnings- och resultattråd
InläggPostat: 20 aug 2018, 05:58 
Offline
Mercenary

Blev medlem: 02 sep 2015, 05:20
Inlägg: 143
Fraktion: Cygnar
Namn: Hugo Nordland
Stad: Lund
Henke skrev:
Scenario?


Mirage


Upp
 Profil  
Svara med citat  
Visa inlägg nyare än:  Sortera efter  
Ny tråd Svara på tråd  [ 6 inlägg ] 

Vilka är online

Användare som besöker denna kategori: Inga registrerade användare och 1 gäst


Du kan inte skapa nya trådar i denna kategori
Du kan inte svara på trådar i denna kategori
Du kan inte redigera dina inlägg i denna kategori
Du kan inte ta bort dina inlägg i denna kategori
Du kan inte bifoga filer i denna kategori

Sök efter:
Hoppa till:  
cron
Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Alla tidsangivelser är UTC + 1 timme